О провери понашајних компетенција разговарали смо са Александром Станковић, начелницом Одељења за одабир кадрова Службе за управљање кадровима.
Истраживања показују да су полне и друге предрасуде скоро увек присутне у одлукама о запошљавању, суптилно утичући на процене о томе ко је "права" особа за посао. Како Служба за управљање кадровима обезбеђује да се кандидати у процесу селекције третирају искључиво на основу њихових заслуга погледајте у наставку.
Разговарали смо са Олгом Дубљевић, дипл. психологом и докторанткињом молекуларне биологије, о учењу, памћењу и менталној хигијени, као и разлозима зашто оцена из општих функционалних компетенција траје две године.
Интервју је планирана и вођена активност, процес у којем компанија/организација бира будућег запосленог, а кандидат одлучује да ли је то право место за његов даљи каријерни развој. Без обзира са које стране стола седе, учесници се морају добро припремити за разговор.
Замислите да се припремате за разговор за посао. Стало вам је да оставите добар утисак јер знате – први утисак је тај који се рачуна. Али, колико је први утисак стварно важан?
Процес проналажења одговарајућих и квалитетних људи веома често може бити захтеван, али трошак запошљавања погрешног кандидата далеко је већи и озбиљнији. Да би се у компанији запослили најкомпетентнији радници, потребно је имати јасно дефинисан процес запошљавања.
На основу чега бирате огласе на које ћете конкурисати, шта вас је привукло у том огласу, шта вас мотивише да уложите време и труд потребан за учешће у поступку селекције? Мапирајте своју мотивацију за рад, рангирајте дате аспекте и размислите колико су они постојани, а колико су актуелни одраз ваше животне и професионалне фазе.